top of page
DEER PROCESSING PRICES


SKINNING



Skinning
$50


Cape Cut
Includes Skinning
$264



PROCESSING
All processing fees calculated from green weight (weight prior to smoking).


Complete Deer Processing
Includes cutting, grinding, wrapping, labeling, and freezing | Skinning is an Additional $50.00
$149.00


Boneless Deer to be Ground
Pricing per lb. | Plus $2.89 lb for packaging.
$3.99


Deer Parts to be Processed
Pricing per lb. | Plus $1.50 lb for packaging. ***Not to exceed $149.99 for a single deer.
$2.99



ADDITIONS TO DEER BURGER



Add Pork to Deer Burger
Pricing per lb. | Plus packaging price.
$2.89


Add Beef Suet to Deer Burger
Pricing per lb. | Plus packaging price.
$2.89



SMOKED PRODUCTS



Deer - Jerky
Pricing per lb. | 1 lb. Pack
$6.99


Deer - Salami
Regular | Pricing per lb. | 4 lb. Pack
$3.99


Deer - Salami w/ Jalapenos & Cheddar
Jalapenos & Cheddar | Pricing per lb. | 4 lb. Pack
$4.99


Deer - Landjagers Mild
Mild | Pricing per lb. | 3 lb. Pack
$4.99


Deer - Landjagers Hot
Hot | Pricing per lb. | 3 lb. Pack
$4.99


Deer - Landjagers w/ Jalapenos & Cheddar
Jalapenos & Cheddar | Pricing per lb. | 3 lb. Pack | Available Only At Alexis Location
$5.49


Deer - Smoked Sausage
Regular | Pricing per lb. | 3 lb. Pack
$4.99


Deer - Smoked Sausage w/ Jalapenos & Cheddar
Jalapenos & Cheddar | Pricing per lb. | 3 lb. Pack
$5.49



SNACK STICKS



Deer - Original Snack Sticks
Original | Pricing per lb. | 3 lb. Pack
$5.99


Deer - Hot Snack Sticks
Hot | Pricing per lb. | 3 lb. Pack
$5.99


Deer - Bacon & Cheddar Snack Sticks
Bacon & Cheddar | Pricing per lb. | 3 lb. Pack
$5.99



FRESH SAUSAGES



Fresh Deer Kielbasa Sausage
Regular | Pricing per lb. | 1 lb. Pack
$4.99


Fresh Deer Italian Sausage Hot or Mild
Choice of Hot or Mild | Pricing per lb. | 1 lb. Pack | Available Only At Alexis Location
$4.99


Fresh Bratwurst
Regular | Pricing per lb. | 1 lb. Pack
$4.99


Fresh Jalapeno & Cheddar Bratwurst
Jalapeno & Cheddar | Pricing per lb. | 1 lb. Pack
$4.99


Fresh Deer Bulk Sausage
Sausage without Casing | Pricing per lb. | 1 lb. Pack
$3.99

bottom of page